Menu Toggler

Nihat Sen, twórca virali. Ma 24 lata i prowadzi dwa dochodowe biznesy

Nihat Sen, twórca virali. Ma 24 lata i prowadzi dwa dochodowe biznesy

Nihat Sen to członek Iskry Przedsiębiorcy, który w pierwszym miesiącu zyskał już czterokrotny zwrot kosztów dostępu do społeczności. W czerwcu zapłacił za dostęp 3000 zł, w lipcu odnotował przychód w wysokości 12 000 zł.

Na co dzień znany jest w mediach społecznościowych pod marką Biznes w Dresach. Organicznymi metodami pomaga swoim klientom w osiąganiu viralowych zasięgów w mediach społecznościowych. Razem z mamą prowadzi także restaurację.

W artykule opowiada o swojej historii sukcesu i zdradza wskazówki przydatne w tworzeniu mediów społecznościowych oraz krótkich form wideo. Zapraszamy. 

Czym dokładnie zajmuje się osoba, która pomaga innym w tworzeniu viralowych treści?

Wszystko zaczęło się w 2021 roku, kiedy to postanowiłem założyć profil Biznes w Dresach na platformach społecznościowych. Moją misją było edukowanie ludzi w dziedzinie marketingu i biznesu w sposób przystępny i lekki. Na przestrzeni czasu zyskałem unikalną wiedzę, dostrzegając, co działało w moim przypadku. Eksperymentując z różnymi formatami i strategiami, metodą prób i błędów, wypracowałem skuteczne podejście do krótkich wideo.

Moje doświadczenia oraz wiedza przekształciły się w usługę dla innych, której celem jest wspieranie specjalistów branżowych oraz przyszłych ekspertów, którzy chcą się dzielić swoją wiedzą, ale nie wiedzą, jak to zrobić. 

twórca virali biznesach w dresach tik tok

Jak wygląda praca ze mną?

  1. Research: Pomagam w poszukiwaniach, dzięki którym tworzymy solidne podstawy dla strategii.
  2. Scenariusze: Tworzę inspirujące scenariusze dla filmów, dostosowane do specyfiki danego tematu.
  3. Nagrania: Pozostawiam część nagraniową w rękach klienta, dostarczając jednocześnie dokładne instrukcje dotyczące sprzętu i technicznych aspektów produkcji.
  4. Konsultacje i doradztwo: Wspólnie dobieramy elementy wideo, tak aby klient czuł się komfortowo podczas nagrywania. Zawsze zachęcam do dostarczenia kilku wersji nagrania, abyśmy mogli wybrać tę najlepszą.
  5. Montaż: Po otrzymaniu materiałów zajmuję się montażem lub przekazuję je mojemu montażyście, gwarantując wysoką jakość finalnego produktu.

Wszystkie działania, którymi się zajmuję, opierają się na 100% organicznych metodach. Nie ma tu miejsca na dodatkowe koszty reklamowe. Efekty mojej pracy przekładają się na ogromny wzrost zasięgu oraz zaangażowania na platformach społecznościowych, co potrafi sięgać tysięcy procent.

Współpracuję zarówno z przedsiębiorcami, którzy chcą delegować swoje działania w social mediach, jak i z osobami, które pragną nauczyć się sztuki budowania swojego brandu w Internecie. Moim celem jest nie tylko oferowanie usług, ale przede wszystkim przekazywanie wiedzy i umiejętności, które pozwalają klientom samodzielnie osiągnąć sukces. 


Odbierz prezent! Plik 10 złotych zasad viralu stworzony przez Nihata oraz jego setup nagraniowy.

Tworzenie viralowych treści to często wyzwanie ze względu na zmieniające się trendy i algorytmy platform społecznościowych. Jak radzisz sobie z utrzymaniem skuteczności w dynamicznym otoczeniu SM?

Wpływ algorytmu na Reelsy czy TikToki nie ulega dużym zmianom. Zauważyłem, że tempo tych zmian jest bardzo spowolnione w porównaniu do platform takich jak Facebook czy YouTube. Odkąd rozpocząłem tę podróż w 2021 roku, do dnia dzisiejszego nie dostrzegłem znaczących zmian w algorytmach krótkich form wideo.

Kontrastując z tym, na przykład na platformach Facebooka i YouTube'a treści czasami podlegają zróżnicowanej promocji, podczas gdy w przypadku TikToków i Reelsów obserwuję pewne stabilne zasady, które wydają się sięgać niemal początków marketingu.

Podsumowując, obecnie, jeśli mówimy o formach wideo o krótkim czasie trwania, jak Reels czy TikToki, można stwierdzić, że algorytmy pozostają na ogół niezmienne. Nieco odmiennie prezentuje się to w kontekście YouTube Shorts, szczególnie biorąc pod uwagę wprowadzenie monetyzacji tego formatu. 

Gdy zacząłem w 2022 roku publikować na YouTube Shorts, zyskałem blisko 20 000 subskrypcji, co było efektem samych krótkich filmów. Teraz zauważam, że osiągnięcie podobnych wyników staje się o wiele trudniejsze.

Kluczową wartością, którą algorytm zdaje się doceniać, jest systematyczność. Bez wątpienia najważniejszy element w długotrwałym budowaniu obecności w mediach społecznościowych.

Viral, który przyniósł profilowi Biznes w Dresach 16k obserwujących w 1 dzień

Zasięgi a zarobki: jaki jest stosunek?

To jest ciekawy temat i można to zobaczyć teraz na moim profilu. Wnikliwi obserwatorzy mediów społecznościowych zauważą, że moje ostatnie filmy, w porównaniu do wcześniejszych, nie generują tak spektakularnych wyświetleń. Jednak warto się zastanowić, dlaczego wartość ta staje się wyznacznikiem sukcesu, i czy zawsze powinniśmy przywiązywać tak dużą wagę do ilości odsłon.

W tym momencie prowadzę kampanię marketingową związaną ze sprzedażą mojego kursu. To, co prezentuję teraz, stanowi istotny przykład oraz celowy zabieg, o którym szerzej opowiadam w jego ramach.

Treści eksperckie nie będą one miały tak dużych wyświetleń. Jeśli mówisz o czymś, co interesuje dużą grupę ludzi - te wyświetlenia będą. W tematach niszowych, eksperckich zasięgi wyglądają inaczej.

Jednak wartość liczby wyświetleń nie zawsze przekłada się na wartość pieniężną. 10 tysięcy wyświetleń w branży niszowej może przyczynić się do osiągnięcia znaczących dochodów. Warto również podkreślić, że filmy osiągające milionowe wyświetlenia, które skupiają się na budowaniu rozpoznawalności, wpisują się w pewne bardziej powszechne tendencje.

Nie można jednak bagatelizować znaczenia luźniejszych form treści. Osobiście prezentuję biznesowe historie, a wkrótce ruszam z podcastem poruszającym te tematy. 

Osiągnięcie dużego zasięgu niesie ze sobą szansę przekształcenia kilku procent oglądających w naszych potencjalnych klientów. To cenna lekcja, że w niektórych przypadkach popularność ma swój sens i może prowadzić do konkretnych korzyści.

Zasięgi na TikToku Biznes w Dresach

Co uważasz za swój największy sukces?

  • Zostałem wyróżniony na portalu Widoczni.com. Jest to branżowy portal, który tworzy treści marketingowe. Niedawno stworzył “Ranking ciekawszych TikTokerów 2023” w kategorii biznes i marketing. Byłem uwzględniony w 4 na 5 kategorii. Z 65 twórców tylko 4 twórców zostało uwzględnionych w aż czterech kategoriach. Wygrałem w kategorii “Największe zaangażowanie w procentach”. Według wyliczeń jest to ponad 10%. Zająłem także 2. miejsce w kategorii “Średnia wyświetleń wideo na TikToku”. W kategorii “Najwięcej polubień na TikToku” zająłem 8. miejsce i 9. miejsce w kategorii “Najwięcej obserwujących na TikToku” (marketing i biznes).
  • Duże marki zgłaszają się do mnie na współpracę i są to kwoty liczące 5 zer, co uważam za mój ogromny sukces.
  • Współpraca z Jarkiem Sroką ze społeczności Mirka Firestarters Biznesy Edukacyjne. Wyniki są super, ale ja wiedziałem od początku, że Jarek je osiągnie. Zaczynaliśmy chyba od 23 tysięcy na Instagramie. Obecnie jest to prawie 50 tysięcy. 

Pierwsze dwa lata skupiałem się wyłącznie na budowaniu marki osobistej. Od czerwca, odkąd jestem w Iskrze Przedsiębiorców, dogaduję więcej współprac B2B. Otworzyło to troszkę mój horyzont. Zrozumiałem, że wielkim sukcesem dla mnie jest sam fakt stworzenia mojej marki osobistej, która aktualnie stała się moją wizytówką. Profil Biznes w Dresach to mój game changer biznesowy i mentalny.

Czy istnieją pewne zasady lub strategie, które są uniwersalne przy tworzeniu virali?

W pierwszych trzech sekundach trzeba przykuć uwagę widza i zatrzymać ją. Ze względu na to, że żyjemy w tak szybkich czasach niestety, ale nasza uwaga bardzo szybko ucieka. Przez to mamy problem ze skupieniem się. 

Już teraz można zobaczyć na Tik Toku filmiki z podzielonym ekranem - połowa to kontent, a druga połowa na przykład jakaś gra. Jej zadaniem jest zatrzymanie uwagi. Ja nie jestem zwolennikiem tej strategii. Co ja zalecam stosować w filmikach? Może być to jakaś kontrowersja, polaryzacja, ale też pozytywne emocje. 

Każdy może przypadkowo stworzyć jakiś viralowy film. Jednak moje doświadczenie pokazuje, żeby aby zabrać się za to profesjonalnie, najlepiej mieć przygotowany scenariusz. Dzięki temu unikamy niepotrzebnych pauz i zacinania się w czasie nagrywania. 

Dla początkujących twórców rekomenduję zasadę nagrywania pierwszych filmów o długości 20-30 sekund. 

Warto pamiętać także o zasadzie: wyróżnij się albo giń. Niestety, ale nudne treści są spychane. Konkurencja jest bardzo duża. Warto inspirować się zagranicznymi twórcami, szczególnie twórcami ze Stanów. 

Biznes w Dresach, viral 1.7M wyświetleń

Jakie wyzwania napotykasz podczas pracy z osobami, które chcą nauczyć się tworzyć skuteczne treści? Czy są pewne błędy, które często widzisz u początkujących?

Ja nie współpracuję z osobami, które nie nagrywały nigdy. Jest to bardzo ciężki proces, żeby przestawić myślenie o sobie i zacząć swobodnie nagrywać. Do tego często dochodzi duża trema, mamy ochotę czytać z kartki. To są podstawy, które trzeba przepracować. 

Myślę, że w tym roku jeszcze wypuszczę mini kurs dla osób, które mają problem z nagrywaniem i tremą. Takie know-how w którym pokażę pewne triki, jak się przełamać. 

Zauważyłem też, że większość twórców czy firm, które tworzą, zapomina o CTA i przez to nie osiąga znaczących rezultatów. Warto o tym pamiętać, bo może zdarzyć się, że wygenerujemy miliony wyświetleń, ale one nie będą wygenerować żadnego ruchu dalej. Ja na przykład stworzyłem film, który wygenerował u mnie ponad 20 000 obserwujących w ciągu 2-3 dni. I tak samo było u Jarka Sroki.

Dużym błędem jest także brak determinacji. Patrzę na to nawiązując z kimś współpracę. Byłem w takiej sytuacji, gdzie osoba płaciła mi za usługę, ale nie wywiązywała się z nagrywania. Research był przygotowany na 30 filmów, z czego klient nagrał tylko 2 wideo. Oczywiście otrzymałem za tę usługę zapłatę, ale nie sprawiało mi to satysfakcji. Bez motywacji i dyscypliny nie zbudujemy ani zasięgowego konta ani zaangażowanej społeczności.

Czy masz jakieś ulubione historie sukcesu związane z pracą nad viralowymi treściami?

Jedną z moich ulubionych historii jest moja własna historia. Pierwszy film, który wstawiłem na TikToku został viralem. Stworzyłem go nieświadomie, inspirując się filmem z branży IT. Było to 25 grudnia, w święta, więc wstawiłem ten filmik i poszedłem do stołu. 

Następnego dnia wchodzę na TikToka, a tam… 100 tysięcy wyświetleń i 10 tysięcy obserwujących. W pierwszym miesiącu zdobyłem chyba 20 000 obserwujących.

Format dalej nie był taki jak chciałem. Byłem po prostu tak zwaną “gadającą głową”. Może 2 filmiki z 30 nagranych osiągnęły viral, ale to było satysfakcjonujące. Potem odkryłem format scenkowy, który okazał się hitem. Do końca roku miałem ponad 100 tysięcy obserwujących. 

Cały mój profil uważam za fajne success story, ponieważ byłem jedną z pierwszych osób, które nagrywały na Tik Toku na tematy około biznesowe.

Instagram Biznes w Dresach

Jakie są korzyści z tłumaczenia koncepcji biznesowych na przystępny dla każdego język?

W roku 2018, wspólnie z moją mamą, zdecydowaliśmy się otworzyć restaurację. Wówczas sam nie posiadałem wielkiej wiedzy z zakresu biznesu, ale tkwiła we mnie głęboka potrzeba dzielenia się zapleczem biznesowym. W tamtym czasie było niewiele osób, które w ten sposób prezentowały swoje działania.

Moja działalność stopniowo przekształciła się w coś większego. Powstała marka "Biznes w Dresach", na której skoncentrowałem się w pełni. Początkowy feedback w pierwszych tygodniach był dla mnie jasnym znakiem, że to jest wartościowa ścieżka. Zrozumiałem, że istnieje popyt na edukację z zakresu biznesu, zwłaszcza w sposób prosty i przystępny. Na rynku jest sporo treści w poważnym tonie, ale brakowało czegoś bardziej podstawowego.

Oczywiście, są znakomici twórcy, tak jak Mirek Burnejko czy Szymon Negacz, którzy ukazują idealne praktyki. Niemniej jednak, udało mi się znaleźć niszę w obszarze podstaw przedsiębiorczości. Wcześniej przerobiłem te tematy, co pozwala mi teraz wprowadzać nowych ludzi w świat fundamentalnych aspektów biznesu. Moją misją jest zachęcać i pokazywać, że warto podejmować się przedsięwzięć biznesowych.

Cały mój profil ma służyć jako zachęta dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. Chcę przekazać, że ryzyko jest warte podjęcia, a eksplorowanie świata biznesu jest fascynujące. Istnieje wiele czynników, które potwierdzają tę wartość. Demografia jest coraz bardziej sprzyjająca, co oznacza, że przyszłe roczniki będą miały korzystniejsze warunki. 

Oczywiście, jest wiele osób zadowolonych z etatu i zapewnionego bezpieczeństwa. Jednak ci, którzy odczuwają głód sukcesu i finansowej niezależności, powinni śmiało podążać tą ścieżką.

Czasami otrzymuję wiadomości od naprawdę młodych ludzi. Wielokrotnie próbują oni już stawiać pierwsze kroki w przedsiębiorczości. To inspirujące widzieć, jak takie działania mogą wyzwolić ogromną pasję i energię w nowych pokoleniach.

W czym pomogła Ci Iskra Przedsiębiorcy?

Inwestycja w Iskrę Przedsiębiorcy w miesiąc zwróciła mi się czterokrotnie. W czerwcu kupiłem kurs za 3000 zł, a już w lipcu miałem 12 000 na koncie. 

Bardzo przydały mi się także zawarte w niej kursy. Wiele się z nich nauczyłem i przeniosłem do swojego biznesu. 

Dzięki Iskrze mam też bardzo dużą sieć kontaktów. Mogę nawiązać wiele relacji. Przykładem jest moja współpraca z Jarkiem Sroką. 

Sprawdź profil Biznes w Dresach w mediach społecznościowych: 

☑️ TikTok: tiktok.com/@biznes_w_dresach 

☑️ Instagram: instagram.com/biznes_w_dresach 

☑️ Facebook: facebook.com/profile.php?id=100083699648274

☑️ YouTube: youtube.com/@Bizneswdresach


Nihat Sen to młody twórca i przedsiębiorca, który emanuje inspiracją i praktyczną mądrością. Jego marka, Biznes w Dresach, otwiera drzwi do świata biznesu, udowadniając, że krótkie formy wideo są kluczem do zdobycia viralowego zasięgu. Jego historia ukazuje, że nowicjusz wciąż może wnieść coś wyjątkowego, jeśli ma tylko pasję, determinację i odwagę, by podzielić się wiedzą na szeroką skalę.

Potrzebujesz pomocy w rozwoju Twojej firmy?

Masz poczucie, że mimo pasji i determinacji, Twoje działania stoją w miejscu?

Zapraszamy Cię do Iskry Przedsiębiorcy - akceleratora firm usługowych i sprzedających produkty online. 

Przygotowaliśmy dla Ciebie miejsce, w którym wraz z innymi przedsiębiorcami, możesz rozwinąć skrzydła. 

Co daje Iskra Przedsiębiorcy? Oferujemy Ci między innymi:

➡️ dedykowany plan działania na najbliższy rok,

➡️ 2 spotkania tygodniowo,

➡️ wsparcie ekspertów i naszego zespołu,

➡️ codzienne zadania,

➡️ listę usługodawców,

➡️ kursy, które pomogą Ci ruszyć do przodu.

Zobacz więcej

5 kroków jak wybrać pomysł na kurs online, gdy masz za dużo pomysłów lub nie masz ich wcale

5 kroków jak wybrać pomysł na kurs online, gdy masz za dużo pomysłów lub nie masz ich wcale

eduworlds at 4 kwietnia, 2024

Stworzenie kursu online to emocjonujące wyzwanie, które może przynieść ogromne korzyści zarówno edukatorom, jak i uczniom. Jednakże, zarówno brak pomysłów na kurs online, jak i ich nadmiar, mogą stanowić przeszkodę. Aby pomóc Ci przejść od pomysłu do realizacji, przygotowaliśmy ten krótki przewodnik. Pomoże Ci on ocenić i wybrać najlepszy temat dla Twojego kursu. Krok 1: […]

Jak wybrać lub znaleźć pomysł na kurs online? Odkryj swoją niszę i idealnego klienta

Jak wybrać lub znaleźć pomysł na kurs online? Odkryj swoją niszę i idealnego klienta

eduworlds at 22 marca, 2024

W świecie edukacji online, wydaje się, że to nasza wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem dla znalezienia pomysłu na kurs online. Jednak prawdziwe wyzwanie zaczyna się, gdy próbujemy zweryfikować, czy nasz pomysł naprawdę ma potencjał na rynku. W tym artykule, przybliżymy jak podejść do wyboru tematu własnego kursu online. Aby zaoszczędzić czas i pieniądze oraz stworzyć produkt, […]

Jak ustalać ceny produktów i usług? 4 strategie i psychologia cen.

Jak ustalać ceny produktów i usług? 4 strategie i psychologia cen.

eduworlds at 14 marca, 2024

Sprzedawanie to sztuka, a ustalanie ceny? To mistrzostwo strategii, które odgrywa kluczową rolę w sukcesie każdej firmy. Na początku swojej drogi, każdy przedsiębiorca musi rozwiązać zagadkę: jak ustalić ceny produktów i usług, by przyciągnąć klientów i zarobić? Zapraszamy do lektury! Cztery podejścia do ustalania ceny, które mogą Ci pomóc: 1. Koszt plus marża: Uważaj, gdzie […]